Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Zehra Şener Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1959
Doğum Yeri: Tarsus, Mersin
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Öğretmen
Zehra Şener Kimdir?

Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni ve Yemek Yazarı

Zehra Şener, 1959 yılında Mersin ilinin Tarsus ilçesinde doğmuştur. Ailesi memur olduğu için çocukluğu Tarsus, Eskişehir, Trabzon, Çorum ve son durak olan Bursa’da geçti. Emekli Fen Bilgisi öğretmenidir. Bursa’da ikamet etmektedir.

Zehra Şener, yemekler hakkındaki bilgisini; “Annem, Akdeniz ve Güneydoğu mutfağını çok iyi bilirdi, Ege mutfağının da hakkını verirdi ama en büyük ustalığı Osmanlı mutfağıydı. Annemin yaptığı “İmambayıldı”yı hala kimsenin elinden yiyemedim. Babamın turşu, zeytin ve konserve tarifleri en büyük mirasımdır.” Şeklinde özetlemektedir.

Zehra Şener, evli ve Ayşegül adında bir kız çocuk sahibidir.

Becel’in yarışmasında en pratik ve en güzel sunum yemekleri dalında ödüller aldı. Olay Gazetesi, Vip Bursa Dergisi, Sofra Dergisi ve daha birçok yerde tarifleri yayınlandı, onun dışında As Tv, Halk Tv ve Kanal D’nin Mutfağım programında çıkıp yemek tarifleri verdi.

SPONSOR REKLAM

Zehra Şener, Amerika ‘da yaşayan kızına ev yemeği yapması ve sağlıklı beslenmesi için yemek tariflerini göndermeye başlamış. Kızı da sevgili annesi için Annemineli isimli bloğu açarak bu tarifleri ölümsüzleştirmiş.

Zehra Şener, sandığında biriken tüm yemek tariflerini bir kitapta toplamak amacıyla, 2009 yılından beri blogu üzerinde kendi tariflerinin arşivini oluşturmaya devam etmektedir. Yemek doymak için değil zevk için yenilir, lezzet ve damak tadı için ise şükredilir diyen Zehra Şener, isteyenlerin okuyup, bir yerlere not ettiği tariflerini http://annemineli.blogspot.com.tr adlı blogundan paylaşmaya devam ediyor.

Eylül 2014 tarihinden bu yana TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak görev yapmıştır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar