Sitemizde 6405 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Zafer Akıncı Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1974
Doğum Yeri: Malatya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Psikolog
Zafer Akıncı Kimdir?
Zafer akıncı Malatya doğumludur.

Zafer Akıncı, eğitim hayatına fizik ve bilgisayar programcılığı ile başlasa da, psikolojiye olan ilgisini fark edince bu alana yöneldi. Prof. Dr. Özcan Köknal danışmanlığında, psikoloji yüksek lisans eğitiminden sonra klinik psikoloji ve gelişim psikolojisi olmak üzere iki farklı alanda da doktora eğitimi gördü.

Bakanlık onaylı, bin saati aşan ‘aile terapisi ve danışmanlığı’ eğitimi bulunan Zafer Akıncı, ardından da 3 tıp doktorundan yaklaşık 8 bin 500 saatlik süpervizyon aldı. Ayrıca, psikoloji alanında yurtiçi ve yurtdışında 4 bin 300 saatin üzerinde akrediteli ve sertifikalı eğitim gördü.

Uzman Dr. Hakan Yalman ile ‘kuantum fiziği ve psikolojik yaklaşımlarla yansımalı kader algısı’ üzerinde çeşitli yazılar yazan Zafer Akıncı, çok sayıda seminer ve program yaptı.

Zafer Akıncı, iki farklı üniversitede, insan kaynakları, yönetim ve organizasyon alanlarında yüksek lisans eğitiminin ardından psikoloji alanında daha spesifik eğitimlere yöneldi.

Yurtiçi ve yurtdışı akrediteli birçok psikoterapi tekniğinin eğitimini alan Zafer Akıncı, Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün desteği ile bir süre nöropsikoloji alanına yöneldi. Sonrasında ise Yrd. Doç. Dr. Hatice Kafadar ile bu alanda yaklaşık 2 yıl çalışmalarda bulundu. Zafer Akıncı, ayrıca Yrd. Doç. Dr. Hatice Kafadar ile birlikte uluslararası yayınlarda bilimsel yayınlar yaptı ve uluslararası kongrelerde sunumlarda bulundu.

Dokuz farklı nöropsikolojik test üzerinde bilimsel çalışmalarda yer alan Zafer Akıncı, bu testlerin korelasyon analizini de Doç. Dr. Hatice Kafadar ile birlikte gerçekleştirdi.

Zafer Akıncı, ayrıca dikkat eksikliği üzerinde kalıcı düzelme sağlayan IQup Metodu’nu geliştirdi. IQup Bilişsel Gelişim Metodu’nun etkinliği ve kalıcılığı üzerine bilimsel araştırmalar yapılmış ve metod uluslararası alanda kabul görerek dünya literatürüne girmiştir.

IQup Metodu, ülkemizi eğitim ve nöropsikoloji alanında Paris, Amsterdam ve Çanakkale olmak üzere 3 uluslararası kongrede temsil etti. IQup üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, Cambridge Üniversitesi yayınları tarafından basılan JINS (Journal of International Neuropsychological Society) jurnalinde, AIJSS (American International Journal of Social Science), ELSEVIER – Procedia Socianand
Behavioral Sciences ve IOJES (International Online Journal of Educational Sciences) jurnallerinde yayımlandı. Zafer Akıncı’nın yine uluslararası hakemli yayınlar ile popüler dergi ve gazetelerde yazılmış 80 kadar makalesi bulunmaktadır. Çeşitli ulusal radyo ve televizyona program hazırlayan Zafer Akıncı, halen Uzm. Dr. Hakan Yalman ve Doç. Dr. Özcan Yıldız ile birlikte ‘Kan transfüzyonunun nöropsikolojik etkileri ile kişilik yapılarında kalıcı değişimleri’ konulu bilimsel araştırmanın çatı ekibinde çalışmaktadır.

Zafer Akıncı, çeşitli spor takımları, farklı şirketler ile devlet kurumları başta olmak üzere çok sayıda sanatçı, siyasetçi ve iş adamına sonuç odaklı danışmanlık da yaptı. Danışmanlığa halen devam eden Zafer Akıncı, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Bu biyografi Zafer Akıncı tarafından sağlanmıştır.

Biyografide Hata Var

Yorumlar