Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 1

Zach King Kimdir?

Doğum Tarihi: 04 Şubat 1991
Doğum Yeri: Portland, Oregon, ABD
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Zach King Kimdir?

6 saniyelik Vine fenomeni, Film yapımcısı Zach King, 4 Şubat 1991 tarihinde ABD, Oregon, Portland’da doğmuştur.Annesinin adı Marissa King’dir. Megan ve Annie King adında iki kız kardeşi vardır. Yedi yaşındayken video kamera kullanmaya başladı. Oregon’da Wilsonville Lisesini bitirdi. California’da La Mirada’da bulunan Biola Üniversitesinden 2012 yılında sinema ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu.

2008 yılındaFinalCutKing.com adlı Web sitesini açtı. Sitesinde verdiği yazılımı kullanarak görsel efektler kullanma hakkında eğitim ve ipuçları sundu. Belirli bir izleyici kitlesi oluştuktan sonra eğitim seminerleri satmaya başladı ve üniversite masraflarını çıkarmaya başladı.2008 yılında YouTube‘a video gönderme başladı. 2010 yılında Hewlett-Packard’in yaptığı bir yarışmadaLondra Film Festivalinde birincilik kazandı. 2013 yılında YouTube‘un NextUp Yaratıcıları yarışmasını kazandı.

Eylül 2013 ayından itibaren Vine hesabını açtı ve 6 saniyelik kısa filmler eklemeye başladı. Gerçek hayatta bir film yapımcısı olan Zach King’in Vine için çektiği ilüzyon videolarıyla fenomen olması fazla uzun sürmedi. Bilgisayar efektlerini de videolarında oldukça fazla kullanan King, film yapımında post-production ve editing konusundaki yeteneklerini sergilerken esprili bir dil de kullandığı için en çok izlenen fenomenler arasında oldu.

Zach King, 28 Aralık 2014 tarihinde Rachel King ile evlendi.

SPONSOR REKLAM

ZACH KİNG VİDEOLARI

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar