Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Yusuf Pirhasan Kimdir?

Doğum Tarihi: -
Doğum Yeri: -
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Yönetmen
Yusuf Pirhasan Kimdir?

Yusuf Pirhasan, dedesi Senarist, şair, yazar Vedat Türkali ve babası yönetmen Barış Pirhasan’dır. Eğitimini yurtdışında tamamladı. İngiltere Londra’da sanat tarihi okudu.

Londra’da yaşayan Yusuf Pirhasan kurgu yönetmenliği ve yönetmenlik yapmaktadır.

2008 yılında Los Angeles merkezli yapım şirketi Equal için “LG15:Direniş” adlı dizi filmin yönetmenliğini yaptı. İnteractive Channel 4 için “Dubplate Drama” dizisinin montajını yaptı.

2008 yılında müzik videoları, belgeseller ve internet içerikli yapımlarda uzmanlaşan bağımsız “Polite Company” yapım şirketinin kurucuları arasında yer aldı. Yaptıkları ilk belgesel olan ”Sansa Hanza : King Surfer”, Slamdance’e, Londra Uluslararası Belgesel Festivali’ne ve Scene: Brooklyn ve Silverdocs Film Festivali’ne seçildi.

Yusuf Pirhasan, “Klaxons”, “Jack Penate”, “Pete Doherty” ve “The Bronx” gibi sanatçılarla müzik videoları ve kısa belgeseller yaptı.

SPONSOR REKLAM

2012 yılında babası Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazdığı “Kurtuluş Son Durak” adlı sinema filminin yönetmenliğini yaparak sinema hayatına başladı.

2012 yılında yönetmenliğini yaptığı “Kurtuluş Son Durak” filminde Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Nihal Yalçın, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Damla Sönmez, Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu gibi oyuncular rol aldı.

Yönettiği Filmler :
2015 – Baba Candır (TV Dizisi)
2012 – Kurtuluş Son Durak (Sinema Filmi)
2008 – LG15:Direniş (dizi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar