Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Yiğit Zeki Öztürk Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1952
Doğum Yeri: Burdur
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Siyasetçi
Yiğit Zeki Öztürk Kimdir?

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanıdır.

Yiğit Zeki Öztürk, 1952 Yılında Burdur’da doğmuştur.

1952 Yılında Burdur’da doğmuştur. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır. İlk ve Orta Eğitimini Burdur’da tamamlamıştır. Bursa iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirmiştir. Ayrıca, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Değişik dallarda, konularda da sertifikaları vardır.

Yedi farklı Bakanlıkta çalışmış ve çeşitli birimlerinde üst düzey görevlerde bulunmuştur. Çeşitli, Özel Sektörlerde yöneticilik yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevinde bulunmuştur.

En son görev yeri olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından başarılı çalışmaları nedeniyle takdirname alarak emekli olduktan sonra aktif siyasette yerini almıştır. Dört dörtlük Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. İlkesi, çizgisi, yolu Atatürk’tür. Çağdaş, laik, modern, yenilikleri seven ve açık bir liderdir. Ülkenin gençlerle, kadınlarla ikbale erişeceğine inanan, geçliğin önünü açan ve değer veren bir liderdir.

SPONSOR REKLAM

Doğru Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 yıl sürdürmüştür. DYP’nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. DYP, Misyon ve Vizyonundan, amaç ve ilkelerinden, halktan, uzaklaşınca istifa ederek ayrılmıştır.

2012 yılında Hak Ve Adalet Partisini (Hap) Kurmuştur. Genel Başkanıdır. Parti 2014 Türkiye yerel seçimleri’ne katılmamış olup, 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi’nde ise Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.

7 Haziran 2015 seçimlerine birlikte girme kararı aldıktan sonra Ahmet Özal’ın Ana Partisi ile Hak ve Adalet Partisi 18 Şubat 2015 tarihinde birleşerek Hak ve Adalet Ana Parti adını almıştır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar