Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Ünsal Arık Kimdir?

Doğum Tarihi: 27 Ekim 1980
Doğum Yeri: Regensburg, Almanya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Akrep
Meslek: Boksör
Ünsal Arık Kimdir?

2014 yılında Tekirdağ’daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle çıktı.

Ünsal Arık, 27 Ekim 1980 tarihinde Almanya’nın Regensburg şehrinde doğmuştur. Aslen Düzcelidir. Almanya’da profesyonel boks yaşamını sürdürmektedir. Takma adı DER BOSS’ = ‘Patron’dur. Asıl mesleği Sigortacılıkdır.

Ünsal Arık, gençliğinde yıllarca Almanya’da Futbol oynayıp başarılı olduğundan Fenerbahçe Spor Kulübünün genç takım seçmelerine davet edilmiştir. Ama o hobi olarak başlattığı Boks kariyerini Profesyonelliğe taşıdı.

Almanya şampiyonluğu olan Ünsal Arık, 2010 yılının Aralık ayında World Boxing Federasyonunda International şampiyonu olmuştur.

Ünsal Arık, 2014 yılında Tekirdağ’daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle çıktı. Bu karşılaşmayı nakavtla kazandı.

SPONSOR REKLAM

Ben bugün Türküm diyebiliyorsam bunu Atatürk sayesinde söyleyebiliyorum” diyen Ünsal Arık, dünün Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a inat olarak “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktığı için yaşadığı sorunlardan dolayı bir sene spordan uzak kaldı. Mayıs 2015 ayında Almanya’da ringe çıkarken bir şarkı kullanmak yerine 10.Yıl Marşını kullanarak çıkması maçı izlemeye gelen bir çok Türk seyircisini duygulandırdı ve rakibini ilk raundda nakavt ederek dünya şampiyonu oldu.

Şampiyon olduktan sonra yaptığı açıklamada “Altın kemeri kaybettiği annesine adadığını ve Atatürk’çü olmadım Atatürk’çü doğdum ve öyle öleceğim. Sporda başarılı olmalıyım ki vatanım , milletim için savaşa devam edeyim. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Şimdiye kadar yaptığı 18 maçın 17sini nakavt ile kazanırken sadece 1 tanesinde yenilmiştir.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar