Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Türkan Gözcü Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1962
Doğum Yeri: İzmir
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Türkan Gözcü Kimdir?

Ütopya yarışmacısı

Türkan Gözcü, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. 1. 65 boyundaki emekli kütüphaneci olan Türkan Gözcü, tarım ve el işlerinin başlıca yetenekleri olduğunu söylüyor. Babası çiftçi idi, hayatı köy ve Şanlıurfa’nın Siverek kasabasında geçti. 3 çocuğu olan Türkan Gözcü’nün eşi TSK mensubu idi, eşi 19 nisan 2006 tarihinde baş ağrısı ile hastaneye gitti. beyin tümörü nedeni ile 2007 yılında hayatını kaybetti.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı’nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Türkan Gözcü; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Ahmet Arda Sezen ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya’da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

SPONSOR REKLAM

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

24 Mart 2015 tarihinde yapılan oylamada kaybeden Türkan Gözcü oldu ve 149 günlük Ütopya macerası son buldu.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar