Sitemizde 6328 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Tolga Tanış Kimdir?

Doğum Tarihi: -
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Gazeteci,Yazar
Tolga Tanış Kimdir?
Hürriyet gazetesinin Washington Temsilcisi görevini yürütüyor.

Tolga Tanış, İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun Tanış, gazeteciliğe 1997’de BBC Radyo Foreks ve Radyo D’nin haber bültenleri için kurulan Doğan Radyolar Grubu’nun haber merkezinde başladı.

Ardından aynı yıl Kanal D’de yayınlanan Teketek haber programının kadrosuna katıldı. 1998 yılında Hürriyet gazetesi için de araştırma haberleri ve yerel öyküler üretmeye başlayan Tanış, 2004 yılında Hürriyet Pazar ekinin editörü, 2006 yılında Hürriyet yazı işleri bünyesinde haber merkezi editörü oldu.

2008 yılında Hürriyet gazetesinin New York bürosunda görevlendirilen Tanış, aynı yıl Hürriyet Pazar için köşe yazıları yazmaya başladı. Bu dönem Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da ekonomi gazeteciliği programına katılan ve araştırma haberlerine yoğunlaşan Tanış, 2010 yılında da Washington’daki görevine başladı.

2010 yılında ABD Başkanı Barack Obama ile Türk basını adına ilk söyleşiyi gerçekleştirdi. 2011 yılında ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir mülakat yaptı.

Tolga Tanış evli ve iki çocuk sahibidir.

Yazılarında olayları derinlemesine araştırıp, alışılmışın dışında tespitler yapan Tolga Tanış, 2015 yılında Potus ve Beyefendi adında bir kitap çıkarmıştır. Kitapta 2002 Gün Türkiye-Amerika ilişkisinin inişli çıkışlı hikâyesini anlatmıştır. Kitabında ilk kez ortaya çıkan belgelere yer vermektedir. Kitap isimde geçen Potus Barack Obama’ya, Beyefendi ise Recep Tayyip Erdoğan’a karşılık gelmektedir.

Kitapları :
2015 – POTUS ve Beyefendi

Biyografide Hata Var

Yorumlar