Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Tarık Toros Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1972
Doğum Yeri: Tarsus, Mersin
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Gazeteci
Tarık Toros Kimdir?

Bugün Gazetesi yazarıdır.

Tarık Toros, 1972 yılında Mersin, Tarsus’da üç kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır. Tarsus’da meslek lisesinde elektrik elektronik okudu. Üniversitede okumak için 1988 yılında Ankara’ya geldi. Gazi Üniversitesi Elektronik öğretmenliğini bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra gazetecilik stajıyla mesleğine başlamıştır.

Okuldan 1995 yılında mezun olduktan sonra SEM HABER ajansında çalışmaya başladı. Sonra Samanyolu’na geçti, 1 yıl başbakanlık muhabirliği yaptı. Oradan TGRT’ye transfer oldu. 1999 yılı Temmuz ayında bir askeri birlikte sancak devir teslim töreninde resmi geçit sırasında ayağa kalkmadığı için işten kovuldu. 1,5 yıl işsiz kaldı.

Askerliğini 1999 yılında bedelli olarak yaptı.

Ankara’da iş bulamayınca 2000 yılında İstanbul’a giderek Münci İnci’nin imedya.com’unda editör olarak işe başladı, daha sonra yayın yönetmeni oldu. 2001 yılının Aralık ayında Habertürk’te gece editörü olarak işe başladı. 2006 yılının Ocak ayında Habertürk Genel müdürlüğü görevinden ayrıldı.

Hemen ardından Serdar Turgut’un yayın yönetmeni, Mehveş Evin yayın koordinatörü olduğu dönemde Akşam gazetesi politika sayfaları editörü oldu. Burada 1,5 yıl çalıştı. Sonra da 2007 yılının sonlarında kanaldhaber.com.tr’de çalışmaya başladı.

SPONSOR REKLAM

Tarık Toros, gazete yazılarına Bugün Gazetesinde devam etmektedir.

Tarık Toros, 2008 sonundan itibaren Kanaltürk haber dairesi başkanı ve Bugün TV’nin Genel Yayın yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Kanaltürk’te haftalık “Merkez Siyaset” adlı siyasi tartışma programını yapmaktadır.

Tarık Toros, 25 Ağustos 2005 tarihinde Banu Özdemir ile evlendi. Emir adında bir oğlu ve bir kızı vardır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar