Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Şükrü Özyıldız Kimdir?

Doğum Tarihi: 18 Şubat 1988
Doğum Yeri: İzmir
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Kova
Şükrü Özyıldız Kimdir?

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Çocukluğu İzmir’de geçmiştir. Annesi Rum, babası Karadenizli’lidir. 9 yaşında annesini kaybetti. Bir kız kardeşi vardır.

İTÜ Gemi Makineleri Mühendisliği’ni kazanıp İstanbul’a geldi. Bir sene okuyup yeniden sınava girdi ve Ege Üniversitesi’nde işletme okumaya başladı.

Erasmus öğrenci değişim programı için Portekiz’e gitti. Küçüklüğünden beri Muay Thai ve Jiu-Jitsu yapıyordu. Orada kafes dövüşlerine katıldı. Kafes dövüşünü daha sonra bıraktığını belirten Şükrü Özyıldız hiperaktifliğini setlerde bastırdığını belirtti.

Yurtdışında bir workshopa katılmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı. Tiyatro oyunlarında, reklamlarda ve dizilerde rol aldı.

Davul ve perküsyon kullanmakta ustadır.

Şükrü Özyıldız, 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan “Benim Hala Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmıştır.

SPONSOR REKLAM

Cool bir stil; tişört, gömlek, deri ceket ve altına da jean giyindiğini söyleyen Şükrü Özyıldız, çekimlerde de kolundan çıkarmadığı bilekliğini çok seviyor. Bir de kemer takmadan ve yazın güneş gözlüğü olmadan dışarı çıkmaz. Ayrıca; deri ceketsiz bir kış geçirmeyeceğini de ifade etmektedir.

2013 yılında ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynadı. 2014 yılında Şükrü Özyıldız, “Şeref Meselesi” adlı dizide Kerem Bursin ve Yasemin Allen ile başrolleri paylaştı.

2015 yılında Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp yönettiği “Sevimli Tehlikeli” filminde başrolü üstlendi.

Filmleri :
2011 – Derin Sular (Toprak)
2012 – Uçurum (Avukat Tolga) (TV Dizisi)
2013 – Benim Hala Umudum Var (Ozan) (TV Dizisi)
2013 – Neva (sinema filmi)
2014 – Çalıkuşu (Mirzade Murat) (dizi)
2014 – Şeref Meselesi (dizi)
2014 – Ulan İstanbul (22. Bölümünde konuk oyuncu)(TV Dizisi)
2015 – Sevimli Tehlikeli (Sinema Filmi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar