Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Semra Topçu Kimdir?

Doğum Tarihi: 18 Ekim 1972
Doğum Yeri: Erzurum
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Terazi
Meslek: Spiker,Gazeteci
Semra Topçu Kimdir?

18 Ekim 1972’de Erzurum’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara’da gördü, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl meslek hayatına TRT’de istisna akitli muhabir olarak başladı. Radyo Haber’de muhabir olarak çalışırken, Müzik Dünyasından Haberler adlı programı yaptı.

1996 yılında Flash Tv’ye muhabir olarak girdi televizyon haberciliğine adım attı, gece 24:00’te Ankara Gündemi bağlantısı ile haber program canlı yayınlarına başladı.

1998 yılında ETV’de muhabirlik yaparken, kısa bir süre sonra ETV’nin Ankara Haber Müdürü oldu. “Gündem Özel” haber yorum röportajları yapmaya başladı, “Haber Panorama”, “Düşündükçe”, “Çapraz Ateş” gibi haber programlar hazırladı. Yeni İleri gazetesinde köşe yazdı.

2003 yılında televizyonculuktan ayrılarak, Eski Bakan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’e danışmanlık yaptı, kitaplarını hazırladı; nehir söyleşi tekniğinde “Özallı Yıllar / Bir Rüyanın Ardından” ve “Ve Özal’dan Sonra / Kaybolan Yıllar” ismiyle yayınlanan iki kitap çıkardı.

SPONSOR REKLAM

2011 yılında televizyonculuğa Halk Tv Haber Müdürü olarak döndü. Aynı zamanda Halk Tv’de sabah 08:00’de yayınlanan “Güne Başlarken” sabah kuşağını hazırlayıp sunmaya başladı. Halen sabah programı haricinde, “Sanat Gündemi” programını hazırlıyor ve Halk Tv Program-Yayın Müdürü olarak görev yapıyor.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar