Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Selami Altınok Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1966
Doğum Yeri: Narman, Erzurum
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Bürokrat
Selami Altınok Kimdir?

Selami Altınok, 1966 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. Daha sonraki yıllarda van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.

1989 yılında Erzincan’da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ardından da bir yıl süreyle İngiltere’de bulundu.

Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra 2008 – 2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Ağustos 2012 tarihinde Aksaray iline Vali olarak atanmıştır. Selami Altınok, 19 Aralık 2013 tarihinde görevden alınan Hüseyin Çapkın’ın yerine önce merkez Valiliğine ardından da İstanbul Emniyet Müdürü olarak atandı.

SPONSOR REKLAM

Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim hükümetinde milletvekili olmadığı halde dışarıdan bağımsızlar kontenjanından İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan bakanlar listesi onaylandı.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar