Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Pippa Middleton Kimdir?

Doğum Tarihi: 06 Eylül 1983
Doğum Yeri: İngiltere, Reading
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Başak
Pippa Middleton Kimdir?

Pippa Middleton; sosyetik, parti organizatörü, ve, Prens William ile evlenen Cambridge Düşesi Kate Middleton’nun kız kardeşidir.

Pippa Middleton 6 Eylül 1983 ‘de Reading, Berkshire’da doğdu.

Middleton’ın babası Michael Francis eski bir havayolu yetkilisi ve harekât memuru, annesi ise Carole Elizabeth Goldsmith ise eski bir havayolu hostesi. Biri kız (Kate Middleton) diğeri erkek ( James )olmak üzere iki kardeşi var. Pippa ’nın ailesi 1987 yılında kurduğu Party Pieces adındaki parti malzemeleri satan şirket sayesinde başarılı bir ticari girişime imza atmış. Aile, iş dolayısıyla 1984-86 arasında Michael Middleton’ın işi dolayısıyla Ürdün’de yaşadı.

27 yaşındaki Pippa, ablası gibi bir İskoç üniversitesinde okudu. Ama Kate’in okulu St. Andrews yerine Edinburgh’u tercih etti.

Gerçek adı Philippa Charlotte ” Pippa ” Middleton . Adının kısaltması Pippa’nın kullanılmasından hoşlanmıyor. Philippa diye hitap edilmesini tercih ediyor.

SPONSOR REKLAM

Ablasının kraliyet düğününde nedimelik yaptı.

Chelsea gecelerinde dışarıya çıkmayı seviyor. Virgin Havayolları’nın patronu Richard Branson’ın kızı Holly ile eğlenmeye gittiğinde siyah stilettoları, sade kokteyl elbiselerini, bronzan ve koyu göz makyajını tercih ediyor.

Üniversiteden mezun olduktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Bir yandan da aylık dergileri The Party Times’ı çıkarıyor.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar