Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Özlem Yıldız Kimdir?

Doğum Tarihi: 27 Ağustos 1977
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Başak
Meslek: Model
Özlem Yıldız Kimdir?









Özlem Yıldız, 27 Ağustos 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir. İstanbul Suadiye Lisesi’nde okudu. Sinem adında bir kız kardeşi var. Baba Ertuğrul Yıldız bir tekstil şirketinin satış müdürü, anne Sevgi Yıldız ise ECA’dan emekli ev kadını.

1996 yılında Katıldığı ATV’nin Güzellik Yarışması’nda dereceye girememişti ama sunuculuk teklifi gelmişti. Güzellik yarışmasından sonra ATV’de açılacak olan bir müzik kanalı için teklif aldı. 1995 yılında VJ’lik yapmaya başladı. 1 – 1,5 sene kadar VJ’lik yaptı. Ardından Genç TV’ye geçti. O dönemde Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek programı yeni başlamıştı, oradan bir teklif aldı. 90’lı yılların sonunda Çarkıfelek’te hostes olarak çalışırken daha çok insan tarafından tanınmaya başladı. Bu sıralarda Mehmet Ali Erbil ile nişanlandı.

Sonrasında 90lı yıllarda Kuşum Aydın (Aydın Uğurlular) ile birlikte sabah programı Sabah Şekerleri’ni sundu. Daha sonra “Pazar Sürprizi” programını sunmaya başladı.

Nazara çok inanan Özlem Yıldız’a babaannesi devamlı kurşun döküyor ve boynunda onu koruduğuna inandığı bir dua taşıyor.

7-8 dizide oynadı. 2000 yılında da “Hemşo” adlı bir tane de sinema filminde oynadı. Evlendikten sonrada 3-4 sene televizyon proğramlarına ara verdi.

2011 yılında TV8’de hafta içi her hün “Aklımıza Takıldı” programını sundu. “Her Şey Dahil” proğramını sundu.

SPONSOR REKLAM

2011 yılında ‘Yok Böyle Dans’ yarışmasına katıldı.

Özlem Yıldız, 2005 yılında Armatör Sinan Serter ile evlendi. 3 ekim 2013 tarihinde boşandılar. Demir (d.2006) adında bir oğlu var.

Özlem Yıldız, iş adamı Mustafa Elgin ile birliktedir.

Filmleri :
1996 – Tatlı Kaçıklar (Hikmet)(dizi)
2000 – Manken (video)
2000 – Hemşo
2002 – Bayanlar Baylar (dizi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar