Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Özlem Sezgin Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1976
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Fotoğrafçı
Özlem Sezgin Kimdir?

Ütopya yarışmacısı

Özlem Sezgin, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1.65 boyunda olan Özlem Sezgin, eşini kanser hastalığı yüzünden kaybettikten sonra tekrar evlenmemiş ve İstanbul’da düğün ve doğum fotoğrafçılığı yaparak geçimini sağlamaktadır.

Figen Türker ve Özer Kanburoğlu gibi isimlerden temel fotoğraf eğitimleri, stüdyo fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafları, ileri photoshop eğitimleri aldı. İlk olarak sahne fotoğrafçılığı ile işe başladı. Devamında düğün ve doğum fotoğrafçılığı ile devam etti. Aynı zamanda doğum koçluğu eğitimi de aldı ve müşterilerine daha iyi bir hizmet vermeye başladı.

Başarısını ise çok iyi fotoğraf çekmekten ziyade, insan ilişkilerinin kuvvetli olması, olaylar karşısında soğukkanlı olması ve en önemlisi sempatik, sevecen, çocuk ruhlu, heyecanlı biri olmasına bağlıyor.

Özlem sezgin’in hobileri arasında şarkı söylemek, yemek yapmak, fotoğraf çekmek, terzilik vardır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı’nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Özlem sezgin; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Ahmet Arda Sezen, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

SPONSOR REKLAM

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya’da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar