Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Özlem Balcı Kimdir?

Doğum Tarihi: 25 Mart 1984
Doğum Yeri: Fethiye, Muğla
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu
Özlem Balcı Kimdir?

Özlem Balcı, 25 Mart 1984 tarihinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Fethiye’de tamamladı. Lise eğitimine devam ederken Fethiye‘nin yerel kanalı Kanal F Radyo&Televizyon kurumunda Dj‘lik yaptı. Ardından kanal bünyesinde haber spikerliği, metin yazarlığı ve haber muhabirliği yaptı. “Köyümüzde Özlem” isimli programın sunuculuğunu; ‘Sabah Şekerleri‘ programının yönetmenliğini yapan Balcı, ardından “Özlemce” isimli kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Özlem Balcı, Muğla‘nın yerel kanalı Şah Tv‘de haber spikerliği yaptı ve ardından Fethiye‘de “Polis Haftası Özel” programıyla Muğla il Emniyet Müdürlüğünden Özel Emniyet Muhabiri ödülü aldı. Fethiye Belediye Başkanlığı‘ndan 3.Akdeniz Kürek Yarışları‘nda muhabir olarak göstermiş olduğu başarıdan dolayı onur ödülü aldı.

2001 yılında Çankaya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanarak ekranlara ara verdi. Yaz dönemlerinde Fethiye‘nin bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla ilişkiler departmanlarında çalıştı. Ülkemize gelen yabancılar için, otel bünyesindeki animasyon aktivitelerine İngilizce tiyatro oyunları koyarak yönetmenlik yaptı ve Türkçe dersleri verdi. Su sporlarıyla ilgilendi ve su aerobiği yaptırdı. Aynı zamanda Türk dans figürlerinin eğitmenliğini yaptı.

Üniversite eğitimine 3.yılında ara vererek İstanbul‘da Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro eğitimine başladı. MSM Tiyatrosu‘nda “Gazinoda aşk Başkadır” isimli oyunda; Kantocu Safiyeyi, Shekeaspeare Kolajı”nda; Kleopatra‘yı, “Kabare Yarışmalar Oyunu”nda; Oryantal Kızı oynadı.

2007 yılında Umut Çocukları Derneği‘nden tiyatro gösterisiyle vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür belgesi aldı. Ardından Beşiktaş Kültür Merkezi Çocuk Tiyatrosuyla devam etti. BKM çocuk oyunlarıyla 69 ilde sahneye çıkıp 9 farklı karakteri sahneledi. Aynı zamanda bu oyunun yönetmen asistanlığını da yaptı. Turne dönüşünden sonra çeşitli dizlerde rol aldı. Bunlardan bazıları; İpsiz Recep, Selena, Hepsi 1, Zülfikar, Arka Sokaklar, Annem, Yol Arkadaşım, Unutulmaz, Akasya Durağı, Şen Yuva, Umut Yolcuları, Canan. “Ajan K9” sinema filminde muhabir rolünü, “Ateşin Düştüğü Yer” filminde ise Asiye rolünü canlandırdı.

İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı‘nın finansörlüğü‘nde çekilen Türk Alman ortak yapımı “Alo 157 İnsan Ticareti” tanıtım filminde rol aldıktan sonra İran Yapımı Zeytinyağı reklamı ve Almanya Yapımı Et ve Süt Ürünleri reklamında rol aldı.

“Fıccı Frames” organizasyonun Hindistan’da yapılan Uluslararası Film Festivali‘nde Türkiyeyi temsil eden gurubun içinde oyuncu olarak katılarak Hint filmlerinden teklif aldı ve CNBC kanalında oyunculuk üzerine özel röportaj verdi. 2010 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteklediği, yapımcılığını, yönetmenliğini ve metin yazarlığını kendisinin yapmış olduğu ‘Hanımeli isimli belgesel filmini çekti.

SPONSOR REKLAM

2011 yılından itibaren Müjdat Gezen Tiyatrosu‘nda Kandemir Konduk‘un yazıp yönettiği “Telekomik Kabare” isimli oyunda tiyatro hayatına devam etti.

TGEV adına Türkiye Futbol Federasyonu‘ndan D Grubu Futbol Antrenörlüğü lisansı aldı. 2012 yılında TRT6 da Siya Mem-û Zin dizisinde başrol oyuncuları arasında yer alarak gösterdiği oyunculuk büyük beğeni topladı.

Yine TRT1 ekranlarında yayınlanan Seksenler dizisinde oynadığı Yıldız karakteri ile diziye renk katarak Türk seyirci kitlesinin gönlünde taht kurmayı başardı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Merdiven Baba (Sinema Filmi)
2014 – Zengin ve Yoksul (Gülizar)(TV Filmi)
2012 – Siya Mem-u Zin (Helin) (TV Dizisi)
2013 – 2015 – Seksenler (Yıldız) (TV Dizisi)
2012 – Ateşin Düştüğü Yer (Asiye) (Sinema Filmi)
2011 – Canan (Elif Öğretmen) (TV Dizisi)
2010 – Umut Yolcuları (Deniz) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Unutulmaz (Dicle) (TV Dizisi)
2009 – Ah Kalbim (Asu) (TV Dizisi)
2009 – Akasya Durağı (Işıl) (TV Dizisi)
2008 – İpsiz Recep (Behiye) (TV Dizisi)
2008 – Zülfikar (Müge) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Yol Arkadaşım (Yasemin) (TV Dizisi)
2008 – Yalancı Romantik (Ürolog) (TV Dizisi)
2008 – Süper Ajan K9 (Spiker) (Sinema Filmi)
2008 – Elif (Figen) (TV Dizisi)
2008 – Ece (Yelda Hemşire) (TV Dizisi)
2007 – Hepsi1 (Özlem) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Dudaktan Kalbe(İnci) (TV Dizisi)
2007 – Annem (Istanbul) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Doktorlar (Aslı ) (TV Dizisi)
2006 – Arka Sokaklar (Makbule ) (TV Dizisi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar