Sitemizde 6405 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Mustafa Tuna Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1957
Doğum Yeri: Şarkışla ilçesi, Sivas
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Siyasetçi
Mustafa Tuna Kimdir?
2009 yılından beri Ankara, Sincan belediye başkanıdır.

Mustafa Tuna, 1957 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden 1980 yılında mezun oldu. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı aldıktan sonra 1982-1983 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana State Üniversitesi’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

“Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Doktorasını tamamlayarak 1998 senesinde de doçent unvanı aldı. Bunun yanında İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı Başkanlığı, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği Üyeliği, AGİTPA Türk Grubu Üyeliği ile Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi Üyeliği de yaptı.

Mustafa Tuna, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Yayın Teşvik Ödülü sahibidir.

2002 yılında yapılan Türkiye genel seçimlerinde de Ankara milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2002 – 2007 yılları arasında Ankara AKP Milletvekili olarak görev yaptı. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı.

29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de AKP Sincan belediye başkanı oldu.

Mustafa Tuna, evlidir.

Biyografide Hata Var

Yorumlar