Sitemizde 6328 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir?

Doğum Tarihi: 25 Ocak 1989
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Kova
Meslek: Dizi Oyuncusu
Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir?
Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi tiyatro oyuncusu Derya Baykal’dır.

Müjgan Ferhan Şensoy, 25 Ocak 1989 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi tiyatro oyuncusu Derya Baykal’dır. 2004 yılında annesi ile babası boşanmıştır. Derya Şensoy (d.1990) adında bir kız kardeşi vardır. Annesinin ilk evliliğinden Mert Baykal (d.1979) adında bir abisi vardır. 2011 Yılında New York, “Tisch School of Arts” okulundan mezun oldu.

Müjgan Ferhan Şensoy, 2002 yılında ailecek oynadıkları “sahibinden satılık birinci el orta oyunu” adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2016 yılında Müjgan Ferhan Şensoy’un yazıp yönetmenliğini de yaptığı “Pera’daki Hayalet” adlı tiyatro oyunu Ses 1885 – Ortaoyuncular Tiyatrosu sahnesinde sahnelendi. Oyunda Pınar Ünsal, Orçun Kaptan, Müjgan Ferhan Şensoy, Derya Şensoy, İlksen Ökte, Efe Tunçer, Eser Eyüboğlu, Sertaç Akkaya, Sahra Verer, Esra Kılıç, Enes Yavuz oyuncu olarak görev almışlardır.

9 Şubat 2017 tarihinden itibaren Ortaoyuncular Tiyatrosunda gösterime giren ve Ferhan Şensoy’un yazıp yönetmenliğini yaptığı “Nereye de Gidiyor Lan Bu Gemi?” adlı tiyatro oyununda Ferhan Şensoy, Ali Çatalbaş, Serap Günaydın, Pınar Alsan, Elif Durdu, Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy yer alıyorlar.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar, Merve Çağıran, Nesrin Cavadzade, Armağan Oğuz, Müjgan Ferhan Şensoy oynamıştır.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2017 – Nereye de Gidiyor Lan Bu Gemi? – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2016 – Pera’daki Hayalet – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2013 – Masal Müfettişi – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2002 – Sahibinden Satılık Birinci El Orta Oyunu – Ortaoyuncular Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Fi (Zeynep) (Tv Dizisi)
2013 – Çalıkuşu (Kristian valez) (Tv Dizisi)

Biyografide Hata Var

Yorumlar