Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Mesut Yar Kimdir?

Doğum Tarihi: 18 Nisan 1966
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Koç
Mesut Yar Kimdir?

Mesut Yar, 18 Nisan 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Kurtuluş semtinde geçti. Meslek Lisesinden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü 1993 yılında bitirdi. İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde gazetecilik okumaya başladı ama olmadı. Sonra İstanbul Üniversitesinde Müzecilik ihtisası yaptı.

İlk barter işi Benetton’a kazak karşılığında tiyatro oyunu yazmak ve onların mağaza çalışanlarına tiyatro eğitimi vermek oldu.

Hulki Cevizoğlu’nun çıkarttığı derginin İstanbul işlerini yaptı. TRT’de Turnike programını sunarken sunucu Güner Ümit’e temel fıkraları ve programın girişinde yaptığı o esprileri yazarak metin yazarlığı yaptı. Bu şekilde televizyon ile tanışmış oldu.

Gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak 1985 yılında başladı. Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Bir ekiple Yön Dergisi’ni çıkardı. Yön Dergisi kapanınca oradaki arkadaşlarınla Kanal E’yi yani CNBC-E’yi kurma kararı aldı. Test yayınında başladığı televizyonculuğuna hala devam ediyor.

1994 yılında Kanal E televizyonunun kurucuları arasında oldu. Burada “By Night” adlı talk show programını yaptı. Daha sonra da Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik yaptı.

Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, Atv Avrupa, Türkçe Tv gibi kanallarda genel müdürlük yaptı.

Mesut Yar, Posta Gazetesinde izleme kritiği yaptığı Televizyon Hastası isimli bir köşesinde yazmaktadır. Çeşitli hikâye, şiir, ve roportaj kitapları yayınlandı.

SPONSOR REKLAM

CNN TÜRK’de hafta içi her akşam Burada Laf Çok programını sunmaktadır.

2015 yılının Şubat ayında sunuculuğunu Emre Altuğ, jürisi görevini Rasim Öztekin’in yaptığı TRT1 de yayınlanan “Bak Hele Bak” adlı yapımda konuk oyuncu oldu.

Mesut Yar, üç kere evlenip iki kere boşanmıştır.
Mesut Yar, ilk eşi ile 1993 yılında evlendi. Boşandı. Batuhan (d.1993) adında bir oğlu vardır.
Mesut Yar, 2012 yılında üçüncü evliliğini Ajanda PR adlı şirketin sahibi Ferda Çekem ile yaptı.

2015 yılında başrollerinde Çetin Altay, Arzu Yanardağ ve Mesut Yar’ın oynadığı “Olur İnşallah” adlı sinema filminde Mehtap Bayri, Müfit Kayacan, Sümer Tilmaç ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Olur İnşallah (Sinema Filmi)
2015 – Geym of Bizans (Misafir Oyuncu) (Sinema Filmi)
2015 – Buyur Burdan Bak (Kendisi) (Tv Programı )
2015 – Bak Hele Bak (konuk oyuncu) (Tv Programı )
2014 – Şimdi Onlar Düşünsün (TV Dizisi)
2013 – Karınca Kapanı (Televizyon Programcısı) (Sinema Filmi)
2013 – Babam Sınıfta Kaldı (Nazım) (TV Dizisi)
2011 – Burada Laf Çok (Sunucu) (Tv Programı )
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı )
2008 – Elveda Rumeli (Subay)2. Sezon (TV Dizisi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar