Sitemizde 6328 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Manuel Reina Kimdir?

Doğum Tarihi: -
Doğum Yeri: Sevilla, İspanya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Dansçı
Manuel Reina Kimdir?
21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programındadır.

Manuel Reina, İspanya’da Sevilla şehrinde doğmuştur. Aile geleneğiyle dans çalışmalarına 6 yaşında José Galván Akademisinde başladı 16 yaşına kadar flamenko ve klasik bale eğitimi aldı. ve Sevilla’da İspanya’nın Ulusal dansçısı Manolo Marin ile devam etti. Aynı zamanda, 5 yıl boyunca Profesor Antonio Castillo’dan klasik dans eğitimi aldı. Sonra da Sevilla Konservatuarı’nda Manolete, Antonio Canales ile koreografi kurgulama çalışmalarına başladı.

İlk olarak 9 yaşında profesyonel çalışmalarına başladı. 18 yaşında Dünyaca ünlü Jose Galvan Flamenko dans grubu ile dans etmeye başladı. Değişik Flamenco gruplarıyla dünyayı dolaştı. NewYork, Tokyo, Berlin ve Sao Paolo’da yaşadı. Dans gösterileri ve eğitmenlik yaptı. Flamenco üstünde çalışırken aynı zamanda modern dansları tanıma fırsatı buldu ve koreografi eğitimini derinleştirdi.

Ballet Yoko Komatsubara ile koreografi yaptı. Japonya’da İspanya Milli Balesinden Luis Ortega ve Curro de Bormujos ile sahne aldı.

Yer aldığı flamenco yapıtlardan bazıları ‘Tierra y Fuego’, ‘Carmen’, ‘Bernarda Alba’ dır. Paco Mora gösterilerinde birinci dansçı olarak yer aldı ve tüm Güney Amerika’yı dolaştı. Almanya, İsveç ve Hollanda turnesine çıktı. Yoko Komatsubara ile Festival Union’a katıldı. Kurucusu ve koreografı olduğu ‘Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion’ grubuyla festivallere ve uluslararası organizasyonlara katıldı.

1998 yılında bir dans gösterisi için iki hafta Türkiye’de kaldığında şimdiki eşi Işıl Hanım ile tanıştı, 1999 yılında 3 aylığına tekrar geldiğinde Işıl Hanım ile yine görüştü, bu sefer onu da İspanya’ya götürüp orada evlendiler. 4 sene İspanya’da yaşadıktan sonra İstanbul’da yaşamaya karar verdiler.

2004 yılında İstanbul’a döndüklerinde “Etnik34 Creative Group” adı ile Flamenko das okulu açtılar. Bu süreçte kurucusu ve koreografı olduğu Bato Tato-Flamenco Oriental Fusion grubuyla festivallere ve uluslararası organizasyonlarda yer aldı. Manuel Reina, Flamenco Reina adını verdiği grupla birlikte düzenli gösteriler ve konserler vermekte, farklı konseptlerde projeler hazırlayıp sunmaktadır.

Manuel Reina, 2002 yılında Işıl Karaman ile İspanya Sevilla’da evlendiler. Ali (d.2003) ve Rosa (d.2010) adlarında 2 çocuğu vardır.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Biyografide Hata Var

Yorumlar