Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Mahir Ünal Kimdir?

Doğum Tarihi: 01 Temmuz 1966
Doğum Yeri: Elbistan, Kahramanmaraş
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Yengeç
Mahir Ünal Kimdir?

Kültür ve Turizm Bakanı

Mahir Ünal, 1 Temmuz 1966 tarihinde Kahramanmaraş Elbistan’da doğmuştur. . Babasının adı Mehmet Reşat, annesinin adı Fitnat’tır. ilkokul ve Ortaokul öğrenimini Elbistan’da tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etti. 1984 yılında İstanbul Bahçelievler Koca Sinan Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Anabilim Dalında tamamladı.

Mahir Ünal, 1992 yılında öğretmenlik görevine başladı. Öğretmenlik görevinin sonrasında Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmetleri vermiştir. 2005 yılında Mahir Ünal, İTO’da müşavir olarak çalıştı.

2003 yılında AK Parti Siyaset Akademisinde dersler verdi.

2004 ve 2009 yerel, 2007 genel seçimlerinde AK PARTİ seçim kampanyası strateji ekibinde danışmanlık yaptı. 2007-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Irak, Malezya, Kıbrıs ve Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında strateji ekiplerinde görev aldı. Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmeti verdi.

Özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevi yaptı. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Anabilim Dalında doktorasına devam eden Mahir Ünal, bir vakıf üniversitesinde MBA’da örgütsel davranış dersleri verdi.

SPONSOR REKLAM

Arapça ve İngilizce bilen Mahir Ünal, 2014 yılında Şule Özdin ile evlendi. Bir çocuğu vardır.

2004’ten bu yana gerçekleşen tüm seçimlerde AK Parti’nin seçim kampanyasını hazırlayan strateji ekiplerinde yer aldı. 2009 yılında AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçilmiş ve AR&GE Başkan yardımcılığı görevine getirilmiştir. Aynı yıl AK Parti Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünü üstlenen Mahir Ünal, daha sonra 2011 Genel Seçimleri’nde Kahramanmaraş’tan Milletvekili seçilmiş ve Grup Başkanvekilliği görevine getirilmiştir.

24, 25 ve 26. Dönem TBMM Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili oldu.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildi.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar