Sitemizde 6405 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

İlayda Çevik Kimdir?

Doğum Tarihi: 22 Aralık 1994
Doğum Yeri: Balıkesir
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu
İlayda Çevik Kimdir?
İlayda Çevik, 2018 yılında “Sen Anlat Karadeniz” dizisine 9. bölümünde dahil oldu.

İlayda Çevik, 22 Aralık 1994 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Ortaokul çağında iken Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden tiyatro eğitimi almıştır. Daha sonra Müjdat Gezen sanat merkezinde tiyatro eğitimine devam etti. Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosunda oyunculuk üzerine eğitim aldı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu

Fransızca ve almanca bilen İlayda Çevik, ilk profesyonel tiyatro performansını da, Çocuk Bahçesi isimli çocuk oyunu ile yapmıştır. İlerleyen yıllarda Duru Tiyatrosunda oyunculuk eğitimine devam etmiş ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girmiştir.

İlayda Çevik, ilk oyunculuk deneyimini 2013 yılında rol aldığı Karagül dizisinde canlandırdığı Maya karakteri ile yaşamıştır. 2013 yılında Fox TV’de yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Ece Uslu, Mert Yazıcıoğlu, Mesut Akusta, Özcan Deniz, Yavuz Bingöl, Özlem Conker, Hilal Altınbilek, Ayça Ayşin Turan ve Şerif Sezer’in olduğu “Karagül” adlı dizide oynadı.

İlayda Çevik, 2018 yılında yönetmenliğini Emre Kabakuşak, Osman Sınav, Yusuf Ömer Sınav’ın yaptığı, “Sen Anlat Karadeniz” dizisine 9. bölümünde dahil oldu. Başrolü İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin paylaştığı dizide Mehmet Ali Nuroğlu, Öykü Gürman, Gözde Kansu, Aydan Burhan, Sinan Tuzcu ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Sen Anlat Karadeniz (TV Dizisi)
2017 – İsimsizler (Yıldız) (TV Dizisi)
2015 – Bir Cenaze (Kısa Film)
2013 – Kızım İçin (Ayça) (Sinema Filmi)
2013 – Karagül (Maya) (TV Dizisi)

Biyografide Hata Var

Yorumlar