Sitemizde 6405 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Herman Wouk Kimdir?

Doğum Tarihi: 27 Mayıs 1915
Doğum Yeri: Bronx, New York, ABD
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: İkizler
Meslek: Yazar
Herman Wouk Kimdir?
En çok satan romanı 1951’de kendi savaş anılarına dayanarak yazdığı 1952 tarihli Pulitzer ödülü alan The Caine Mutiny adlı romanıdır.

Herman Wouk, 27 Mayıs 1915 tarihinde ABD, New York’un Bronx ilçesinde, Rusya Minsk’den gelen Yahudi göçmen bir aile olan Abraham Isaac Wouk ve Esther Levine Wouk çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Hayatını etkileyen en önemli iki faktör; dedesi ve Amerika Birleşik Devletleri Donanması olmuştur.

Herman Wouk, Columbia Üniversitesi’nden edebiyat ve felsefe alanından mezun olduktan sonra, radyo drama yazarı oldu. Columbia Üniversitesi’nde öğrenciliği zamanlarında üniversitenin mizah dergisini Jester’i düzenledi ve çeşitli çeşitli şovlar yazdı. Komedyen Fred Allen için 1936 yılından 1941 yılına kadar 5 yıl çalıştı. 1941 yılında Amerika Birleşik Devletler hükümeti için savaş bonoları reklamlarına radyo spotları yazdı. 7 Aralık 1941 tarihindeki Pearl Harbor saldırısını takiben Amerika Birleşik Devletleri Donanması’na katıldı ve II. Dünya Savaşı sırasında Pasifik ordusunda Pasifik’te mayın tarama gemisi “Zane” de görev yaptı.

1947 yılında hala donanmada iken boş zamanlarında yazdığı “Aurora Dawn” adlı romanını tamamladı. 1951 yılında yazdığı “Denizde İsyan (The Caine Mutiny)” adlı romanı Pulitzer Ödülü’nü kazandı.

Biyografide Hata Var

Yorumlar