Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 1

Helly Luv Kimdir?

Doğum Tarihi: 16 Kasım 1988
Doğum Yeri: Urmiye, İran
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Akrep
Meslek: Şarkıcı
Helly Luv Kimdir?

2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD’e karşı savaşıyor.

Helly Luv, 16 Kasım 1988 tarihinde İran, Urmiye’de doğmuştur. Çıkardığı İngilizce albüm ile adından söz ettirmeyi başaran Kürt pop sanatçısı Helly Luv‘un gerçek ismi Helen Abdullah‘tır. Annesi de bir zamanlar Saddam Hüseyin’e karşı peşmerge olarak savaşan şarkıcıdır. Çocukluğunu geçirdiği Finlandiya’da piyano dersleri aldı ve tiyatro eğitimi gördü.

Helly Luv, 2006 yılında 18 yaşındayken müzik kariyerini sürdürmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Los Angeles kentine yerleşti. 9 aylıkken Kürdistan’dan ayrılarak sürekli mülteci bir yaşam içerisinde hayatını sürdürdü. Irak İran savaşı sırasında ailsi Türkiye’ye göç etti. Daha sonra aile Finlandiya’ya göç etti. 18 yaşına gelince ABD, Los Angeles’e taşındı.

2014 yılında çıkardığı Risk İt All (Her şeyi göze al) albümü için Erbil’de, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile birlikte çektiği klibiyle bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti.

İlk şarkısı FIFA 2014 Dünya Kupası albümüne de giren Helly Luv, ünlü Kürt yönetmen Bahman Ghobadi’nin “Mardan” adlı filminde de oynadı.

SPONSOR REKLAM

Helly Luv, 2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD’e karşı savaşıyor. Kısa film şeklinde çekilen 7 dakikalık klipteki şarkının sözlerinde “Don’t be scared, unite, it is a revolution, all together let them know (Korkma, birleş, bu bir devrim, hep birlikte hadlerini bildir!)” ifadeleri yer alıyor.

Albümleri :
2014 – Risk İt All (Her şeyi göze al)
2015 – Devrim (Revelution)

Filmleri :
2014 – Mardan

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar