Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Hasan Karakaya Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1954
Doğum Yeri: Manisa
Ölüm Tarihi: 31 Aralık 2015
Ölüm Yeri: Medine, Suudi Arabistan
Meslek: Gazeteci
Hasan Karakaya Kimdir?

Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmenidir. Türk basınında gelmiş geçmiş en küfürbaz “yazardır.

Hasan Karakaya, 1954 yılında Manisa’da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu.

Öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar yazdı. Barış Gazetesi’nde de yazılar yazdı. Barış’tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi’ne geçti. Daha sonra da Başkent Gazetesi’ne geçti. Bir yıl sonra 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete’ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi’nde çalıştı. 1995 yılında da Akit gazetesine geçti uzun yılar orada çalıştı.

Hasan Karakaya, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir.

SPONSOR REKLAM

Hasan Karakaya, Aysel Karakaya ile evlidir.

Hasan Karakaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudi Arabistan ziyaretini takip ederken Medine’de kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu 31 Aralık 2015 tarihinde 61 yaşında hayatını kaybetti.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar