Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Fatma Güldemet Sarı Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1970
Doğum Yeri: Darende, Malatya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Fatma Güldemet Sarı Kimdir?

Çevre ve Şehircilik Bakanı

Fatma Güldemet Sarı, 1970 yılında Malatya’nın ilçesi Darende’de doğmuştur. İlköğrenimini Adana Atatürk İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde bitirdi.

1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.

Fatma Güldemet Sarı, 1996 – 2010 yılları arasında İstanbul, Mersin ve Adana illerinde muhtelif projelerde mimar olarak çalıştı. Nurdağ Kireç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’de şirket ortağı. Aynı zamanda Sarılar Mimarlık Ltd. Şti.’de şirket ortağı ve mimari proje sorumlusu olarak çalışmıştır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Fatma Güldemet Sarı, Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarına üyedir.

Aktif siyaset hayatına 2008 yılında AK PARTİ Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı.

SPONSOR REKLAM

2011 yılı genel seçimlerinde Adana 7. Sıra milletvekili adayı oldu. 2012 – 2014 yılları arasında AK PARTİ Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Adana’dan AK Parti Milletvekili seçilen Sarı, 1 Kasım 2015 seçimlerinde de partisinden aday gösterilerek, yeniden milletvekili oldu.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevlendirildi.

Fatma Güldemet Sarı, bekardır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar