Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Esra Sönmezer Kimdir?

Doğum Tarihi: 23 Şubat 1982
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Balık
Meslek: Sinema Oyuncusu
Esra Sönmezer Kimdir?

Esra Sönmezer, 23 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Arnavut kökenli büyük bir ailenin tek çocuğudur.

8 yaşında, Yıldız Alper bale okuluna girerek 4 yıl boyunca bale eğitimi alıp önemli resitallerde sahne alıp, okulunu temsil etti. Orta okul döneminde 3 yıl boyunca okulunu, okullar arası Atletizim müsabakalarında temsil etti. Esra Sönmezer, ayrıca Kahverengi kuşak (1.kyu) Karetecidir.

2002 yılında katıldığı Türkiye güzellik yarışmasında 1. seçildi. Aynı yıl, Türkiye’de gerçekleşen Dünya Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve dünya 4. oldu. Fakat yarışmada haksızlığa uğradığını düşündüğü için tacını kabul etmeyerek sahneye attı.

2002 yılında 1 yıl boyunca Turkcell reklamlarında oynadı. 2002 yılı sonlarında Annesinin vefatı dolayısıyla, işlerine 5 yıl boyunca ara verdi.

2007 yılında Müjdat Gezen ‘Aktör Studio’ oyunculuk ve tiyatro okuluna girerek tiyatro, muzik,dans,diksiyon ve sinema dersleri almaya başladı.

2004 ‘ten 2007 yılı sonuna kadar Erdem Siyavuşgil’ den şan, solfej ve musiki dersleri aldı. Eski ve tamamen unutulmuş eserlerin yer aldığı şarkılardan oluşan “İlk Göz Ağrısı” adlı nostalji albümü çıkarttı.

SPONSOR REKLAM

Savaş Dinçel sahnesinde, Müjdat Gezen ile birlikte ‘Jüri’ adlı kabarede, ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ , ‘Savaşma Seviş’ ve Oda tiyatrosu ekibiylede ‘Meyhane’de Tiyatro’ adlı oyunlarda oynadı.

2008 yılından, 2010 yılına kadar, TRT2 ekranlarında 2 yıl ‘Hayatımız Sigortalı’ adlı ekonomi programını hazırlayıp sundu. TRT’nin ardından,çeşitli özel kanallarda bir çok TV programlarını başarıyla sundu. Cine 5 ekranlarında bir yil ”Doğal Yaşam” isimli sağlık programını sundu. Ayrıca hafta içi her gün Cine 5 ekranlarında ”Esra’nın Yemek Günlüğü” adlı programı da sundu.

Filmleri :
2012 – Oğlum Bak Git
2012 – Dartonlar Ve Lazkit
2010 – İblis: Cadı Kanı
2010 – İhanet (Dizi)
Rol Aldığı Tiyatro Oyunlararı :
Meyhane’de Tiyatro – Oda Tiyatrosu
Jüri – Savaş Dinçel sahnesi
Savaşma Seviş – Savaş Dinçel sahnesi
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım – Savaş Dinçel sahnesi
Falcılar Sokağı – Savaş Dinçel sahnesi

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar