Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Erhan Çelik Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1977
Doğum Yeri: Polatlı, Ankara
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: TV sunucusu
Erhan Çelik Kimdir?

Erhan Çelik, 1977 yılında Ankara, Polatlı’da doğmuştur. İlkokulu Polatlı’da okudu. Ortaokulu ve liseyi de Polatlı’da bitirdikten sonra üniversitede işletme tahsili gördü.

90’lı yılların başında Polatlı televizyonu kuruldu. Orada haber sunmaya başladı.

1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürosu’nda polis-adliye, gece muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra Reha Muhtar ekibinde Show TV Ankara Haber Bürosu’nda çalıştı. Bu sırada Ankara Kocatepe’de Aczmendilerin yaptığı eylemi çekti. Sonra haberin yazılı kısmını yapan müdürlerinin yüzünden canlı yayında Reha Muhtar tarafından Show TV’den kovuldu. İşsiz kalmışken gidip askerliğini yaptı.

2000 yılında Kanal 7’ye geçerek “Bu Kadar Olur” diye bir “reality show”, “İskele Sancak” programı’nı ve Ahmet Hakan’ın yerine ana haberi sunmaya başladı. 7 yıl bu görevine devam etti. Daha sonra 12 Nisan 2013 tarihinde Habertürk’de çalışmaya başladı. Eski spikerlerden Jülide Gülizar’dan diksiyon ve spikerlik üzerine dersler aldı.

Show TV’de Basın Kulübü programı’nı ve Ana Haber Bülteni’ni sundu. 1 Ocak 2014 tarihiden itibaren de itibaren Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliği görevine atanmıştır. Bu görevinin yanısıra Show Haber’in Genel sorumluluğunu sürdürmeye devam edecektir.

SPONSOR REKLAM

8 Temmuz 2014 tarihinde Show Haber’in Genel sorumluluğunu sona erdirdi. Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliğine devam etti. 05 Ocak 2015 tarihinde bu görevden de istifa etti.

Erhan Çelik, ilk eşi Avukat İlknur Türker’den Kayra Erhan Çelik (d.2 Nisan 2010) adında bir çocuğu vardır. 2013 yılında boşandılar.

Erhan Çelik, 28 Eylül 2014 tarihinde şarkıcı Gülben Ergen ile İzmir’in Selçuk ilçesinin Şirince köyünde evlendi.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar