Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Emrullah İşler Kimdir?

Doğum Tarihi: 07 Ocak 1960
Doğum Yeri: Kızılcahamam, Ankara
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Oğlak
Emrullah İşler Kimdir?

Akademisyen ve siyasetçi, başbakan yardımcısı.

Emrullah İşler, 7 Ocak 1960 tarihinde Ankara Kızılcahamam Kuşçuören köyünde doğmuştur. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Zeliha’dır.

Üniversiteyi Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde okuyarak lisans eğitimini aldı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında tamamladı.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan’da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

2006 yılı Nisan ayında Başbakan Başmüşaviri olarak çalışmaya başladı. Milletvekili seçilene kadar bu görevde kaldı.

SPONSOR REKLAM

2011 yılında Türkiye genel seçimlerinde 24. Dönemde AKP Ankara milletvekili seçildi. İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Başkanlığı yaptı.

25 Aralık 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Hatay’dan Belediye başkan adayı olan Sadullah Ergin’den boşalan Adalet bakanlığına atanan Bekir Bozdağ’ın yerine de Başbakan Yardımcısı olarak Emrullah İşler atanmıştır.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen Emrullah İşler, Ayşenur İşler ile evlidir ve 3 çocuğu vardır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar