Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Duygu Çetinkaya Kimdir?

Doğum Tarihi: 13 Ocak 1986
Doğum Yeri: Denizli
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Oğlak
Duygu Çetinkaya Kimdir?

Duygu Çetinkaya, 13 Ocak 1986 tarihinde Denizli’de doğmuştur. “Nur Yağmur” adında bir kız kardeşi vardır. Babası İbrahim Çetinkaya asker olduğu için Ankara, İzmir, İstanbul, İskenderun, Erdek, Gölcük gibi yerlerde yaşadı ve okudu. Annesi Gülsün Hanım söz müzik yazarlığı ve adliye muhabirliği yapmaktadır.

İlkokulun yarısını Ankara’da Fatoş Abla Kız Kolejinde, devamını ise tayin oldukları İskenderun’da tamamlamıştır. Ortaokulu Erdek’de okumuştur. İzmir Menemen’e tayin olduklarında Anadolu Lisesi hazırlık sınıfını okumuş, lise 1. sınıfa geçtiğinde ise İsveç’in Stockholm kentine gitmiş ve liseyi orada bitirmiştir. Ardından Türkiye’ye gelerek İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Duygu Çetinkaya birçok dizi ve filmde rol almıştır. “Binbir Gece” dizisinde “Sezen İncioğlu” rolüyle ve Star TV’de yayınlanan “Firar” dizisindeki “Betül” karakteri ile yıldızı parladı. “Seni Bana Yazmışlar” adlı diziside “Cansu” karakterini canlandırdı.

Duygu Çetinkaya, 2002 yılında Show Tv’nin düzenlemiş olduğu “Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışmada yarışmıştır.

2003-2004 yıllarında TGRT’de yayınlanan Türkü adlı dizi ile oyunculuk kariyerine başlayan sanatçı, bu dizide Zeliha karakterini canlandırmış ve Furkan Engin ile başrolleri paylaşmıştır.

2005 – 2007 yılları arasında Show Tv’de yayınlanan “Silikon Vadisi” adlı teknoloji programını Dinçer Karaca ile birlikte sunmuştur.

2008 yılında” Nekrüt” isimli filmde “1025” isimli karakterde oynamıştır. 2009 yılında kendi düzenlediği “Dördüncü Aranıyor” isimli yarışma programını sunmuştur.

Televizyon dizilerinde oynarken kısa filmlerde ve reklam filmlerinde rol almıştır. Binbir Gece dizinde mükemmel performans sergileyen Duygu Çetinkaya Elit Ödül Töreninde geleceği olan oyuncu seçilmiştir.

Duygu Çetinkaya, yamaç paraşütü, dalış gibi adrealin sporlarını sevmekte ve yapmaktadır.

Duygu Çetinkaya Avrupa’nın en ünlü markalarından biri olan Advanskin ‘in Türkiyedeki yüzü oldu.

SPONSOR REKLAM

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında Duygu Çetinkaya da yarıştı.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Cengiz Çoşkun, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Bozok Gören, Gül Fakı, Duygu Çetinkaya, Dağhan Külegeç, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

Hilmi Cem İntepe’nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan ücüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

22 Şubat 2015 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan “Survivor All Star” yarışmasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Gören, Özlem Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydın, Sahra Işık, Fulya Keskin katılacak.

14 Şubat 2015 tarihinde Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili yazdığı tepki çeken tweet’i nedeniyle “Survivor All Star” kadrosundan çıkarıldı yerine eski futbolcu Ahmet Dursun katıldı.

İlk olarak Turabi finale çıkmayı garantilemişti. 1 Temmuz 2015 tarihinde TV 8’de yayınlanan Survivor All Star yarışmasından sonra yapılan SMS oylamasında Merve Aydın finale kalan ikinci isim oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2003 – Türkü (Dizi)
2004 – Plajda Kız Tavlama Klavuzu (Sinema filmi)
2006 – Cumhur Cemaat (Dizi)
2008 – Nekrüt (Sinema filmi)
2008 – Binbir Gece (Dizi)
2009 – Çılgın Dersane 1 (Sinema filmi)
2010 – Çılgın Dersane Kampta 2 (Sinema filmi)
2011 – Firar (Dizi)
2011 – Seni Bana Yazmışlar (Dizi)
2011 – Ya Sonra (Sinema filmi)
2013 – Çılgın Dersane 3 (Kurdela) (Sinema filmi)
2014 – Çılgın Dersane Üniversitede (Kurdela)(Dizi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar