Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Derya Sazak Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1956
Doğum Yeri: Ankara
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Gazeteci,Yazar
Derya Sazak Kimdir?

Derya Sazak, 1956 yılında Ankara’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu. 1976 yılında Yeni Ulus gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı.

ANKA haber ajansında parlamento dört yıl muhabiri olarak çalıştı. 1982 yılında Güneş Gazetesi’nin kuruluş kadrosunda yer aldı. 1983 yılından itibaren uzun yıllar Milliyet Gazetesi’nde yazdı. Milliyet’te parlamento muhabiri, Ankara Büro şefi, Ankara Temsilcisi olarak çalıştı. Daha sonra Milliyet Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni görevine getirildi. “Siyaset Günlüğü” köşesini yazdı.

1991 yılında eski başbakanlardan Bülent Ecevit’le birlikte, Bağdat’a gidip Başkanlık Sarayı’nda Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’le yaptığı röportaj “Milliyet” gazetesinde yayımlandı. “Milliyet” gazetesinde yayımlandığında epeyce gürültü kopartan dizi röportaj, o yılın (1991) “Gazetecilik Olayı” olarak ödüllendirilmişti.

30 Temmuz 2013 tarihinde Milliyet Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak’ın yerine Fikret Bila getirildi.

TRT 1’de yayınlanan “Politik Açılım” programının sunuculuğunu yaptı.

SPONSOR REKLAM

Derya Sazak, Temmuz 2014 ayında Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni oldu. Nisan 2015 tarihinde Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni görevinden kovuldu.

Derya Sazak, Ayşe Sazak ile evlidir ve bir çocuğu vardır.

Kitapları :
2002 – 11 Eylül Gölgesi Saddam

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar