Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Cihan Aksoy Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1954
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Doktor
Cihan Aksoy Kimdir?

‘Doktorum’ programı sayesinde tanındı.

Cihan Aksoy, 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Rahmetli babası Dr. Mazhar Aksoy çocuk hastalıkları uzmanıydı. 1961-1966 yılları arasında Şişli 19 Mayıs İlkokulunda okudu. Ortaokulu ve liseyi 1966-1973 yılları arasında İstanbul Erkek Lisesinde okudu. Cihan Aksoy, 1973 yılında başladığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1979 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul Eminönü Belediye Tabibi olarak göreve başladı.

1980-1981 yılları arasında Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı Sağlık Amirliğinde doktor olarak askerliğini yaptı.

Askerlikten sonra 1981 yılında Bigadiç Hükümet tabibi görevine atandı. Daha sonra 1981-1983 yıllarında İzmir Atatürk Hastanesinde Nöroşirüji asistanı olarak görev yaptı. 1983-1985 yıllarında ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroşirürji asistanı olarak çalıştı.

1985-1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon AD asistanı oldu. Ardından aynı yerde başasistan ve öğretim görevlisi oldu. 1990 yılında yardımcı doçent oldu.

Çocuk hastalıkları üzerine ihtisasa başlamıştı ama askerde kafasını kıranları görünce beyin cerrahı olmaya karar verdi. Alanının en iyisi olduğunu duyduğu Beyin Cerrahı Prof. Dr. Aşkın Karadayı’nın yanında yetişti. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde beyin /sinir cerrahisi ihtisasını sürdürdü. Beyin cerrahisi yerine fizik tedavi ihtisası yaptı. Nöroloji ve cerrahi bilgisiyle doçent oldu.

Kazandığı burs sayesinde Avusturya- Innsburck’a gitti, Avusturya Innsbruck Tıp Fakültesinde İntensiv Nöroloji ve Nörolojik Rehabilitasyon kürsülerinde misafir doçent ve Prof. Gernerd ve Prof. Schmutzhard’ la beraber araştırmalar yaptı. Fizik tedavi alanında manuel tıp (elle tanı ve tedavi) ve diğer branşlarla tanıştı.

SPONSOR REKLAM

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak Fizik tedavisi ve rehabilitasyon dalında çalışmaktadır. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon A Dalında Multidisipliner Çene Eklem Hastalıkları Tanı Tedavi Birimi Kurucusudur. İntensif nörorehabilitasyon branşının kurucusudur. Yani çene eklem hastalıkları, manuel tıp, enjeksiyon uygulamaları, tamamlayıcı-destekleyici tıp. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon A Dalında Lokal Enjeksiyon –Enjeksiyonlarla tedavi Birimi kurucusudur.

Cihan Aksoy, 1996 yılında Profesör oldu. 2005 yılında İsrail’de nörolojik rehabilitasyon merkezinde misafir gözlemci olarak bulundu.

Cihan Aksoy, Dr. Meriç Aksoy ile evlidir ve iki oğlu vardır.

Zahide Yetiş’in sunuculuğunu yaptığı “Doktorum” Proğramı ile tanınır oldu.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar