Sitemizde 6405 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Çiğdem Akın Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1970
Doğum Yeri: İstanbul
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Meslek: Tasarımcı
Çiğdem Akın Kimdir?
Çiğdem Akın, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İş hayatına 1988 yılında Vakko’da başladı. On altı yıl Vakko bünyesinde pek çok markanın yöneticiliğini yaptı.

2004 yılında kendi adıyla yarattığı markası “Çiğdem Akın”ı sınır ötesine taşıyarak bir dünya markasına doğru biçimlendirmek için tasarım yolculuğuna devam etmektedir.

2006 yılından itibaren yurt dışındaki seçkin fuarlara katılmaktadır.

Tasarımlarını yarattığı atölyesinde, “Çiğdem Akın” markası için çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda sektörün lider markalarına tasarım desteği vermektedir.

Çiğdem Akın, genellikle koleksiyonu yaratma aşamasında sıra dışı kuplar kullanmaktadır. Dolayısıyla kullandığı renkler ve kuplar zamansız bir trende öncülük etmektedir. Çiğdem Akın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardır ve her bedene uygun bir stil sunmaktadır.

Çiğdem Akın markası İtalya, Fransa ve Beyrut başta olmak üzere Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’da ve birçok ülkede tasarım butiklerinde satılmaktadır.

İstanbul Moda Haftası kapsamında pek çok kez koleksiyon sunan Akın, sosyal sorumluluk projelerine tasarımlarıyla destek veriyor.

Çiğdem Akın, Mercedes Benz Fashion Week’te bu güne kadar, ‘‘Sihirli Dokunuşlar’’, ‘‘Equine’’, ”Ada’’, “Inferno”, “Purgatorio” ve “Paradiso” Gaia ,’Nefes’ Aptalça Şeyler’isimlerinde defile gerçekleştirmiştir.

Biyografide Hata Var

Yorumlar