Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Ayşegül İşsever Kimdir?

Doğum Tarihi: 20 Eylül 1962
Doğum Yeri: Ankara
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Başak
Ayşegül İşsever Kimdir?

Ayşegül İşsever, 20 Eylül 1962 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1987 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda çalışmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Devlet Tiyatrosunda disiplin kurulu üyesi ve tiyatro oyuncusu olarak çalıştı.

Ayşegül İşsever, Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Ayşegül İşsever, 2012 yılında yazar Antonio Skarmeta’nın romanından uyarlanan “Ateşli Sabır” oyununda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda; Cihan Kurtaran, Derya Çetinel, Derya Keykubat, Derya Yıldırım, Hamit Erentürk, Levent Öktem, Mert Turak, Nilay Bağ ile beraber oynadı.

2015 yılında, yazar Jose Sanchıs Sınısterra’nın eseri olan “Son(suz) Öykü” oyununda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda; Jülide Kural ile birlikte oynadı.

Mayıs 2015 ayında Levent Üzümcü’nün Şehir Tiyatroları’ndan ihraç edilmesine tepki göstererek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu üyesi ve tiyatro oyuncusu Ayşegül İşsever, görevinden istifa etti.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Ayşegül İşsever de Ümmü’l- Hayr Dadı karakterini canlandırırken diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Çoşkun, Burcu Kıratlı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

SPONSOR REKLAM

Temmuz 2015 yılında Kanal D ekranlarında başlayan “Yaz’ın Öyküsü” adlı dizide Ece Çeşmioğlu, Yaz karakterini canlandırırken; Vildan Atasever, Tansel Öngel, Çağdaş Onur Öztürk, Tuğçe Açıkgöz, Tarık Ündüz, Deniz Gürzumar, Ayşegül İşsever, Zühtü Erkan, İncilay Şahin ve Zehra Daştan da rol aldı.

2016 yılında başrollerini Hande Doğandemir, Serkan Çayoğlu ve Berk Hakman’ın paylaştıkları romantik komedi dizisi “Hayatımın Aşkı”nda Nesrin Cerrahoğlu karakterini oynadı. Dizide diğer rollerde Zafer Algöz, Zeynep Eronat, Sadi Celil Cengiz, Yonca Evcimik, İlker Aksum, Avni Yalçın gibi oyuncular oynadı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2015 – Son(suz) Öykü : Jose Sanchıs Sınısterra- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu
2012 – Ateşli Sabır : Antonio Skarmeta – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Hayatımın Aşkı (Nesrin Cerrahoğlu) (TV Dizisi)
2015 – Yaz’ın Öyküsü (Nevra) (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (Ümmü’l- Hayr Dadı) (TV Dizisi)
2012 – Adını Feriha Koydum 2.Sezon (Hülya) (TV Dizisi)
2011 – Sudan Sebepler (Ayten) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Doludizgin Yıllar (Saliha) (TV Dizisi)
2005 – Ömer Seyfettin: Perili Köşk (Saadet) (TV Filmi)
2005 – Ömer Seyfettin: Niçin Zengin Olamamış – Zeytin Ekmek (Semiha) (TV Filmi)
2005 – Kandil (Filiz) (TV Filmi)
2005 – Dolunay (Hümeyra) (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (TV Dizisi)
2004 – Kadın İsterse (TV Dizisi)
2002 – Emanet (TV Dizisi)
2000 – Üzgünüm Leyla (TV Dizisi)
1993 – Hastane (TV Dizisi)
1989 – Alıştık Artık (TV Dizisi)
1985 – Kızlar Sınıfı Yarışıyor (Cansu) (Sinema Filmi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar