Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Ayşe Arman Kimdir?

Doğum Tarihi: 09 Aralık 1969
Doğum Yeri: Adana
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Yay
Meslek: Gazeteci,Yazar
Ayşe Arman Kimdir?

9 Aralık 1969 Adana’da doğan Ayşe Arman, kendisi dahil 3 kardeştir. Alman olan annesi Veronica başarılı bir balerindir, babası Türk Mehmet Kutman Arman’dır. Tarsus Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na devam etti ama mezun olmadan eğitimini yarım bıraktı.

Ayşe Arman, Gazetecilik hayatına, Nokta ve Erkekçe dergisini çıkaran Ercan Arıklı’nın sekreteri olarak başladı. Daha sonra Aktüel ve Tempo dergilerinde çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Genellikle kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere uç yazıları ile tanınır. Pazar röpörtajları da ünlüdür. Ses getiren gazetecilik başarılarına imza atmıştır. Ayşe Arman, köşe yazarı kalıbını aşarak birçok ünlü isimle röportaj yapmayı başarabilen, uç noktalara rahatlıkla temas edebilen yazarlardandır. Genellikle cinsellik üzerine yazılar yazan Ayşe Arman, dikkatleri, tepkileri ve övgüleri üzerine çeken birçok uç noktadaki yazılarını kaleme almaktan çekinmeyen bir yazardır.

1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi “Bülent Dikmener” Ödülü, aldığı ilk ödüldür.

4 şubat 2011’de gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

SPONSOR REKLAM

Ayşe Arman, Haldun Dormen ve Betul Mardin’in oğlu olan Ömer Dormen’le evlidir. Alya adında bir kızları vardır. Ayşe Arman eşi ve çocuğu ile birlikte eşinin işi için 2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Dubai’de yaşamaya gittiler. 2010 yılının Temmuz ayında İstanbul’a dönüş yaptılar.

Kitapları:
Kimse Okumazsa Ben Okurum (2002)
Kimse Sormazsa Ben Sorarım (2003)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar