Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Ayhan Akman Kimdir?

Doğum Tarihi: 23 Şubat 1977
Doğum Yeri: İnegöl
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Balık
Meslek: Futbolcu
Ayhan Akman Kimdir?

Gaziantepspor’da futbol hayatına başlayan, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını da giymiş olan milli futbolcu

Ayhan Akman, 23 Şubat 1977’de İnegöl’de doğdu. 1990’ların ortasında Gaziantepspor’da oynamaya başlayana kadar kimse onu tanımıyordu.

Sonraları Beşiktaş’a transfer olan Ayhan, 1998 – 2001 yılları arasında Beşiktaş formasını giydi. 2001 sonlarında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle, son sezonun üç ay gibi büyük bir dönemi kadroya giremedi. Sakatlık yaşadığı ve bir türlü sahalara dönemediği dönemde, takımın başında olan Alman çalıştırıcı Christoph Daum’un, Akman’ın gereksiz olduğunu söylemesi süpriz olarak karşılanmıyordu.

Ayhan tüm çabalarına rağmen Daum’un gözüne giremiyor, bununlada kalmayıp taraftarların gözündede değer kaybediyordu.

Beşiktaş’ın Gaziantepspor’a 3-1 yenildiği maçda, Akman’ın kulübede gülmesine kızan taraftarlar havaalanında Ayhan’ı tartaklıyor, güvenliğin araya girmesiyle olaylar dahada ciddileşmeden önleniyordu. Yaşananların ardından, Ayhan’ın ağzından şu ifadeler dökülüyordu:

SPONSOR REKLAM

Oynamadığımda bile suçlanan ve saldırılan ben oluyorum, her başarısızlığın ardından öfkenin hedefi benim. Açıkcası sebebini anlayamıyorum.

Yaşananların ardından Beşiktaş’dan ayrılan Ayhan Akman, George Hagi’nin futbolu bırakması, Okan Buruk ve Emre Belezoğlu’nun İnter Milan’ a transferinin ardından 2001 senesinde orta saha arayışı içinde olan Galatasaray’a transfer olan Akman, halen aynı formayı giymektedir ve Galatasaray’ın ikinci kaptanıdır.

78 kere milli formayı giymiş olan Ayhan Akman, evli ve iki çocuk babasıdır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar