Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Atiye Deniz Kimdir?

Doğum Tarihi: 22 Kasım 1988
Doğum Yeri: Bremen, Almanya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Yay
Atiye Deniz Kimdir?

2007 yılında piyasaya çıkarttığı Gözyaşlarım adlı albüm ile Kral T.V. Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü almış olan Türk pop müziği şarkıcısı ve de söz yazarı. R&B, Pop ve Oryantal tarzlarında eserler veren Atiye, şarkıcılığın yanı sıra profesyonel bir dansçıdır da.

Atiye Deniz, 22 Kasım 1988 tarihinde, Hollanda’lı bir anne ve Antakya’lı Türk bir babanın çocuğu olarak, Bremen, Almanya’da dünyaya geldi. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındılar, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. Almanya, ABD. ve Türkiye’de İzmir’de ilkokul eğitimini tamamlamasının ardından 1 yıl Hollanda ve Fransa’da ortaokulu bitiren Atiye, daha sonra Almanya’ya geri dönerek Bremen’de lise eğitimini tamamladı. 2008 yılında Türkiye’ye geldi. Ses eğitimine İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile devam etti.

6 yaşında piyano eğitimi almaya başlayan ve 10 yaşından itibaren ise Bulgar hocasının katkıları ile bu eğitimini ileri bir seviyeye taşıyan Atiye, liseyi bitirmesinin ardından kariyerini müzik alanında değerlendirmeye karar verdi ve de daha 17 yaşında iken 2007 yılında ilk albümü olan Gözyaşlarım’ı Akel Productions etiketi ile piyasaya sürdü. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan bu albüm kısa sürede büyük ilgi gördü; özellikle çıkış parçası Don’t Think, internet üzerinden yayılarak büyük bir popülerlik kazandı. Gözyaşarım, genç şarkıcıya Kral T.V. Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü kazandırdı.

2009 yılında Sony BMG şirketi ile anlaşarak Akel Productions’dan ayrılan Atiye, aynı yıl Sony etiketi ile ikinci albümü olan Atiye’yi piyasaya çıkarttı. Albümün çıkış şarkısı olan Muamma’ya Murad Küçük yönetmenliğinde klip çeken şarkıcı, Muamma ile MTV Türkiye listelerinde bir numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümde Teoman ile beraber Kal adlı bir düeti de bulunan Atiye, ayrıca Türk Pop Müziği’nin en başarılı sanatçılarından birisi olan Nazan Öncel’in bestelediği Aşkına Da Sana Da adlı şarkıya da albümünde yer verdi.

Atiye Deniz, Med Yapımın yapımcılığını üstlendiği ve 2014 yılında televizyonda yayınlanan sunuculuğunu Bülent Şakrak’ın yaptığı X Factor ya da orijinal ismi ile The X Factor, televizyon şarkı yarışmasında; Sinan Akçıl, Nihat Odabaşı ve Nigar Cemal ile beraber jüri üyeliği yapmaktadır.

SPONSOR REKLAM

Ödülleri :
2007 – Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Siyaset Dergisi ÖdülleriYılın Düeti (Kal)
2010 – Radyo Boğaziçi Müzik ÖdülleriEn İyi Şarkı (Salla)
2010 – Aslan Max ÖdülleriYılın Kadın Sanatçısı
2010 – Aslan Max ÖdülleriYılın Şarkısı (Salla)
2010 – Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2011 – MTV Avrupa Müzik ÖdülleriEn İyi Türk Sanatçı

Albümleri :
2007 – Gözyaşlarım
2009 – Atiye
2011 – Batum Türküsü
2011 – Budur
2012 – Bring Me Back
2013 – Soygun Var (
)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar