Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Atilla Bektaş Kimdir?

Doğum Tarihi: 30 Haziran 1965
Doğum Yeri: Merzifon, Amasya
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Yengeç
Meslek: Doktor
Atilla Bektaş Kimdir?

Halen Özel Akropol Hastanesi ve Özel Çankaya Hastanesinde Mide-Bağırsak ve Karaciğer konularında hasta kabul ederek çalışmaktadır.

Atilla Bektaş, 30 Haziran 1965 tarihinde Amasya’nın ilçesi Merzifon’da doğmuştur. Tam adı Hüseyin Atilla Bektaş’dır. Annesinin adı Müşerref Bektaş, babası Z.Yılmaz Bektaş’dır. İlköğretimini Eskişehir’de tamamlayan Atilla Bektaş, Lise eğitimini Ankara Lisesinde tamamlamıştır.

1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden Hava Tabip Teğmen olarak mezun oldu. 1990 yılında Eskişehir’de 1. Hava Kuvveti Komutanlığında Hava ve Uzay Hekimliği uçuş tabibi olmuştur. Kıta görevini Balıkesir 9. Ana Jet Üssü’nde tamamlamıştır.

Atilla Bektaş, GATA’da (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) 1992-1996 yılları arasında İç Hastalıkları Uzmanı, ardından GATA’da 1998-2000 yılları arasında Gastroenterohepatoloji Uzmanı oldu. Ardından Kd.Albay olarak GATA ve Ankara Hava Hastanesinde çalıştı.

GATA İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında görevli iken ”öglisemik, hiperinsülinemik klemp tekniği”ni kullanarak. ”Obezlerde Hipokalorik Mikst Diyet ile Kilo Kaybının İnsülin Direncine Etkisi”ni araştırdı. Ayrıca GATA Gastroenterohepatoloji BD’da ise ”Steatohepatitte (Karaciğer Yağlanması) Ursodeoksikolik Asit (UDCA) Tedavisi” üzerine tez savunmasında bulundu.

SPONSOR REKLAM

Genel Sağlık ve Sporcu Sağlığı ile ilgili açıklamaları ile basında sıkça yer almıştır.

Atilla Bektaş, 30 Mayıs 1996 tarihinden beri Oya Bektaş ile evlidir. Ilgın Bektaş (d.1997) isimli bir çocuğu vardır.

Halen Özel Akropol Hastanesi ve Özel Çankaya Hastanesinde Mide-Bağırsak ve Karaciğer konularında hasta kabul ederek çalışmaktadır.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar