Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Alp Korkmaz Kimdir?

Doğum Tarihi: 02 Mart 1981
Doğum Yeri: Ankara
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Balık
Alp Korkmaz Kimdir?

Alp Korkmaz, 2 Mart 1981 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen İstanbul’ludur. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okuduktan sonra, liseyi Çanakkale’de okuduğu lisede bitirdi. Üniversiteyi okumak için Amerika’ya gitti. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde bulunan bir devlet üniversitesi olan “University of South Florida” okulunda Radyo Televizyon bölümünde okurken Türkiye’ye geldi ve CNNTürkte staj yaptı. Tekrar Amerika’ya dönüp okulunu bitirdi . Mezun olduktan sonra New York’a oyunculuk eğitimi almaya gitti.

New York’un en önemli Broadway müzikal okullarından Neighborhood Playhouse School of Theatre da eğitimini tamamladıktan sonra 2006 yazında Türkiye ye döndü. İstanbul’a geleli 1 ay olmadan yapımcı Türker İnanoğlu tarafından keşfedilerek Erler Filmin yapımcılığını üstlendiği Arka Sokaklar adlı dizide Ali karakterini canlandırmaya başladı.

2006’dan bu yana Kanal D’de yayınlanan “Arka Sokaklar” adlı dizide Komiser Ali Akdoğan’ı oynamaktadır. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

2010 yılının Nisan ayında diziden geçici bir süre ayrılarak, 333. Kısa dönem askerliğini yaptı. Eylül 2010 ayında Bingöl’de askerliğini tamamlamıştır.

İlk sinema filmini 2009 yılında başrollerinde Cem Davran ve Bülent Şakrak’ın oynadığı “Melekler ve Kumarbazlar” filminde gerçekleştirdi.

SPONSOR REKLAM

2011 yılında Özgür Ozan’la birlikte “Turkcell” reklamında rol almıştır.

İkinci sinema filminde 2012 yılında çekilen “Laz Vampir Tirakula” adlı filmde Wilma Elles, Levent Sülün gibi oyuncularla beraber oynadı. 2013 yılında ise “Peri Masalı” filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri:
2006 – Fırtına (Polis)(Dizi)
2009 – Melekler Ve Kumarbazlar (Sinema)
2012 – Laz Vampir Tirakula (Sinema)
2014 – Peri Masalı (Sinema)
2006 – 2014 – Arka Sokaklar (Dizi)

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar