Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Ali Bayramoğlu Kimdir?

Doğum Tarihi: ?? ?? 1956
Doğum Yeri: Çanakkale
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Ali Bayramoğlu Kimdir?

Ali Bayramoğlu, 1956 yılında annesi Gelibolu’lu olduğu için Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasında doğmuştur. 2 erkek kardeşi vardır. Trakya’lı olan babası tayinen gittiği İskenderun’da göz doktorluğu yapıyordu. Ali Bayramoğlu, 5 yaşındayken taşındıkları İskenderun’da İlk ve orta eğitimini yaptı.

1973 yılında İskenderun Lisesi’nden mezun oldu. 1973 yılında Fransa’da Grenoble kentinde bulunan Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü’nde lisans eğitimi yapmaya gitti 1979 yılında mezun olarak Türkiye’ye döndü. İsviçre, Cenevre’de yabancı dil eğitimi aldı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı.

1981 – 1999 seneleri arasında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. O yıllarda ek iş olarak İktisadi Kalkınma Vakfı için, profesyonel çeviri yaptı, Saint Benoit Lisesi’nde bir ay Fransızca ders verdi, Tempo dergisinde yazı yazmaya başladı. Böylelikle gazeteci oldu. 1999 yılı sonu itibariyle devlet memuriyetinden ayrıldı.

Ali Bayramoğlu, Yeni Yüzyıl, Star , Yeni Binyıl ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Ali Bayramoğlu, köşe yazılarında “Kürt” sorununun barışçıl yollarla çözümünden yana olduğunu belirtiyor ve “İmralı süreci”ne destek verdiğini açıklamıştı.

SPONSOR REKLAM

Ali Bayramoğlu, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitapları :
2001 – 28 Şubat/ Bir Müdahalenin Güncesi
2001 – Türkiye’de İslami Hareket Sosyolojik Bir Bakış 1994-2000

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar