Sitemizde 3551 Adet Biyografi Bulunmaktadır.
Beğen 0

Algın Erozan Kimdir?

Doğum Tarihi: 17 Şubat 1966
Doğum Yeri: İzmir
Ölüm Tarihi: -
Ölüm Yeri: -
Burç: Kova
Algın Erozan Kimdir?

Algın Erozan, 17 Şubat 1966 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

1988 yılından bugüne, Bilişim ve Telekomünikasyon sektöründeki yerel ve uluslararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satış ve Pazarlama, İş Geliştirme departmanlarında yöneticilik yaptı. Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program yönetimi, ekip yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında yönetici ve danışman olarak yer aldı.

Proje Yönetimi konusundaki uzmanlığını Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Gıda, Telekom ve Lojistik sektöründe faaliyet gösteren seçkin kurumların çalışanlarına Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları, PMP Hazırlık ve MS Project eğitimleri vererek pekiştirdi. 2008 – 2011 yıllarında bir GSM operatöründe Program Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürürken çalıştığı şirkette PMP hazırlık eğitimleri verdi ve bugüne kadar birçok kişi PMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Üniversitelerde Proje Yönetimi konusunda konferanslar vermektedir

PMI’nın PMBOK kılavuzunun 4.Baskısının ve 5.Baskısının Türkçeleştirme çalışmalarında editör olarak çalışmıştır. Türkçe’ye çevirilen Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü şu anda piyasadadır.

SPONSOR REKLAM

Algın Erozan, Türkiye’de Proje Yönetimi standartlarının ve metodolojisinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. PMI Türkiye chapter yönetim kurulu üyesi olup, 2014 yılında PMI Türkiye chapter başkanlık görevini üstlenmiştir.

Proje Yönetimi konusunda dünya standartlarını belirleyen ve merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) üyesi olup, bu kurumdan PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

Proje Yönetimi konusunda, hem Türkiye’de hem de yurtdışında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

SPONSOR REKLAM

Kaynak:Biyografi.info

Yorumlar